• Geokraty

  • Parametry

Geokrata

Masz problem z ujarzmieniem niesfornych terenów, które posiadają wzniesienia o sypkim podłożu w tym pomoże geosiatka komórkowa potocznie zwana geokratka. Geokratka ma stabilizację UV, dzięki czemu czynniki pogodowe nie wpływają na jej biodegradalność i ząb czasu nie jest w stanie jej uszkodzić. Trwałość geokratki obliczona jest na ponad sto lat eksploatacji. Geokratka układana jedna przy drugiej pozwoli stworzyć bardzo stabilny i odporny mur oporowy, który można zagospodarować w różnorodny sposób. Geokratka ma różne zastosowanie, począwszy od aranżacji ogrodów, do wzmocnienia wszelkiego rodzaju podjazdów, miejsc parkingowych, dróg dojazdowych, wzmocnienia skarp oraz linii brzegowych i wałów przeciwpowodziowych. Komory geokraty można wypełnić  przeróżnymi materiałami sypkimi. Fenomen geokratki tkwi w jej  uniwersalności i łatwym montażu oraz zapewnia estetykę terenu, wszystko zależy od naszej inwencji twórczej. Zapraszamy do zakupu powyższych geokratek odbiorców indywidualnych jak i firmy, które zajmują się porządkowaniem terenów i zakładaniem dróg.

Geokrata drogowa i na skarpę | Co warto o nich wiedzieć?

Geokrata jest odporna na promieniowanie UV, co zapewnia jej długą żywotność i pozwala na wykorzystanie także w warunkach dużego nasłonecznienia. Geokrata komórkowa świetnie współgra z wieloma różnymi wypełniaczami, w tym: betonem, kruszywem, trawą oraz glebą. Stosując geokraty zmniejszysz osiadanie spowodowane naturalnym zagęszczeniem.

Geokrata montowana jest między innymi przy użyciu szpilki w kształcie litery J. Dzięki niej każda geokrata na skarpę zostanie mocno przytwierdzona do podłoża zarówno płaskiego, jak i pochyłego. Nie ma znaczenia, na jakim podłożu zostanie użyta Twoja geokrata - podjazd lub skarpa, szpilki zapewnią jej pełną stabilność. Produkt możliwy do nabycia w GardenFlora o długości 50 cm i grubości 8 mm. 

 

Zobacz także: agrowłóknina, agrotkaniny, narzędzia ogrodnicze